Види сходових огорож

Сучасні приватні будинки будуються у двох-триповерховому варіанті, тому міжповерхові сходи є необхідністю.

Проект сходових конструкцій виконується кваліфікованими фахівцями, що приділяють особливу увагу якісним, красивим та міцним огородженням. Їхнє призначення – забезпечити безпечне пересування між поверхами, вписуючись у дизайн конструкції сходів та загальне оформлення приміщень. Можна підібрати оригінальний варіант огорожі з дерева, металу, скла або комбіновану огорожу відповідно до типу сходів.

Класифікація огорож для сходів

Сходові огорожі діляться за такими ознаками: 

  • призначення конструкції;
  • тип сходів;
  • дизайн конструкції;
  • матеріал виготовлення.

Найпопулярнішими як і раніше залишаються класичні сходи повністю з дерева або дерев’яні на металевому каркасі. Сучасна їх конструкція має велику міру надійності при експлуатації, що досягається використанням сучасних кріплень перил. Вони повністю виключають розхитування огорож та пов’язану з цим небезпеку травм.

Найбільш ходовими сортами дерева є тверді породи: горіх, дуб, бук та деякі інші.

Огородження сходів змішаного типу складаються з металевого каркаса, обробленого деревом. Спочатку на готових сходах монтуються стійки, трубкотримачі, поручні з нержавіючого металу, які обшиваються дерев’яними елементами. Такий тип сходової огорожі створює ефект міцної та стильної дерев’яної конструкції.

Найпростіші сходові огорожі виготовляються з металевих стійок і поручнів, зварених між собою. Використовуються як прості труби та куточки, так і профілі складної конфігурації. Потім готова конструкція покривається антикорозійним складом та емаллю вибраного відтінку.

Більш міцною і сучасною є огорожа з нержавіючої сталі. Довговічний матеріал, який не потребує додаткової обробки та чудово поєднується з будь-якими матеріалами, використаними при виготовленні сходів.

Широко використовуються такожперила з алюмінієвих сплавів та латуні, хоча останні вимагають постійного догляду через швидке окислення. Огородження з цих металів добре гармонують з оформленням приміщення у подібному стилі.

Ковані огорожі сходів з оригінальними візерунками надають їм особливий неповторний колорит, хоч і відволікають увагу від інтер’єру кімнати. Дещо менш привабливими є штамповані елементи огорож, хоча при сучасних методах обробки металу дозволяють створити красиві та декоративні конструкції.