Розподільний колектор – важливий елемент системи опалення. Він має форму подвійної об’ємної, порожнистої гребінки з труб. Одна частина (що подає) має введення для гарячої води і безліч відводів невеликого діаметру, через які вона розподіляється по трубах і розноситься по різних приміщеннях. Друга (поворотна) призначена для збору охолола води і перенаправлення в котел.

Різновиди колекторів

Розподільні колектори різняться:

 • способом підключення (верхнє, нижнє, збоку, по діагоналі). Найбільш популярні моделі з нижнім підключенням;
 • кількістю відводів (контурів), яка зазвичай варіюється від 2 до 10;
 • пропускною здатністю;
 • гранично допустимим тиском;
 • виконанням – литі або з цанговими затискачами, перші значно надійніші;
 • наявністю допоміжних пристроїв – витратоміра, термодатчика, автоматичних повітровипускних клапанів, електронних клапанів та змішувачів;
 • матеріалом виготовлення – сталь, латунь, міді, поліпропілен.

Коллектори з чорного металу відрізняються високою міцністю, довговічними, характеризуються оптимальним співвідношенням ціни та експлуатаційних характеристик. Це ідеальне рішення для котелень опалювальних систем закритого типу, без доступу атмосферного повітря до теплоносія. Оскільки всередині колектора постійно циркулює вода, зазвичай його виготовлення використовують чорний метал з легуючими добавками, який надають стійкість до корозії (нержавіючу сталь). Коллектори з нержавіючого металу знаходять застосування в радіаторних системах опалення та системах теплої підлоги. Латунні моделі досить популярні за рахунок доступної ціни, а поліпропіленові – найбільш бюджетне рішення, вони стійкі до корозії, але за характеристиками міцності значно поступаються колекторам з чорного металу.

Широкий асортимент колекторів

ТОВ «Моркун» виробляє розподільні колектори з нержавіючого металу і чорної сталі, міцні, надійні та довговічні, стійкі до корозії та протікання. У нас можна придбати або замовити поверхові колектори, моделі для окремих квартир, приватних будинків, а також пристрої з гідрострілкою та високою пропускною здатністю для встановлення у котельних багатоквартирних будинків. Можливе виготовлення найпростіших моделей та оснащених допоміжними пристроями.

  Залишились питання?

  Залишіть заявку і ми з вами зв'яжемося найближчим часом