Важливою складовою внутрішніх оздоблювальних робіт у під’їздах та холах багатоповерхових будівель єоблицювання(оздоблення) колон та порталів ліфтів. Цю послугу у Києві надає компанія «Моркун».

Навіщо облицьовують ліфтові портали та колони

Ліфтовий портал – це аналог дверної коробки, отвір, який веде до кабіни з холу або зі сходового майданчика. Він піддається інтенсивним механічним впливам, тому виготовляється із міцних матеріалів. Облицювати ліфтові портали необхідно з низки причин:

 • забезпечується додатковий захист від пошкоджень;
 • облицювання, виконане з негорючих матеріалів, перешкоджає поширенню вогню у разі займання в шахті;
 • створюється перешкода для попадання в шахту сторонніх предметів, сміття;
 • ліфт набуває більш привабливого, респектабельного вигляду.

Колони також облицьовують для захисту від несприятливих впливів та підвищення естетичної привабливості. Це важливий елемент дизайну приміщень та вхідних груп. Обрамлення колон може бути досить складним завданням, оскільки ці архітектурні елементи мають різноманітну форму, бувають циліндричними, овальним або квадратним перерізом, багатогранними, криволінійними. Але фахівцям під силу облицьовувати колони навіть найхимернішої форми.

Обрамлення колон – це важливий етап будівництва. Залежно від стилю закладу вибирають оздоблювальний матеріал. Наприклад круглі колони, найчастіше обробляють нержавіючою сталлю, а квадратні колони пластиком чи черепицею. Сьогодні облицювання колон набирає все більшої популярності. Якщо колони знаходяться безпосередньо в приміщенні, то обробку роблять під інтер’єр приміщення, також використовуючи відбійники для колон . Якщо зовні, то під стиль фасаду або загального вигляду використовують різні зразки сходів і колон. Багато споживачів використовують обробку як зміцнення колон. Що стосується ліфтів, то більшу частину обробки роблять з нержавіючої сталі, але тут потрібно дивитися під загальний інтер’єр закладу. Якщо воно зроблено під стиль дерева, то й оздоблення має відповідати. Те саме, і про стіни можна сказати, тому що стіни це частина будь-якого інтер’єру. Найчастіше стіни покривають спеціальним покриттям та наносять малюнки. Найпростіше обробці піддаються стіни, на другому місці колони і лише на третьому ліфти. Залежно від складності виставляється категорія цін відповідно. Якщо колона перебуває у приміщенні, то неї часто звертають увагу. Тому обрамлення колон є невід’ємною частиною у стилі та дизайні приміщення. Для квадратних колон існує набагато більше видів обробки, ніж на круглі, але навіть цей показник не робить обробку менш популярною. Ще оздоблення є в кілька етапів, наприклад перший підготовчий та другий оздоблювальний. Між цими етапами зазвичай минає певний період часу кілька годин чи доби. Перед тим, як робити облицювання будь-якого з видів колон, радимо порадитися з дизайнером.

Матеріали та технологія для облицювання ліфтів

Для облицювання порталів ліфтів іноді використовують керамограніт, плитку, в особливо вишуканих інтер’єрах – натуральний камінь. Але найбільш ходовий матеріал облицювання – оцинкована сталь із полімерним покриттям або хромована, нержавіюча. Полімерне покриття має високу стійкість до подряпин та інших пошкоджень, зносостійкість, а різноманітність кольорів дозволяє облицювати ліфтовий портал, щоб він гармоніював з обстановкою в цілому. Нержавіюча сталь відрізняється чудовими характеристиками міцності і зносостійкістю, така обрамлення виглядає сучасно, презентабельно. Хромована сталь може покриватися емаллю, сатинуватися, поліруватись.

Колони оштукатурюють або обшивають облицювальними матеріалами, серед яких:

 • керамограніт;
 • натуральний або штучний камінь;
 • композитні панелі;
 • металеві панелі, металокасети;
 • листова сталь.

Облицювання колон з нержавіючої сталі – досить затребувана послуга. Нержавіюча сталь добре чинить опір тиску, механічним пошкодженням, не боїться високої вологості та перепадів температур, невибаглива до догляду. Листовий метал ріжеться, згинається, вальцюється, дозволяє облицьовувати колони будь-якої форми. Обшивка панелями дещо складніша, необхідно зробити точний розрахунок розмірів, кутів розвороту. В обох випадках спочатку монтується каркас, що обшивається металом.

Чому ми?

ТОВ «Моркун» спеціалізується на виробництві металоконструкцій та металообробці. У нас великий досвід роботи з цим матеріалом, так що облицювання колон і порталів ліфтів нержавіючою або оцинкованою сталлю не є складним для наших фахівців :

 • використовуємо високоякісну, стійку до корозії та механічних пошкоджень сталь;
 • виробляємо виміри та розрахунки з високою точністю;
 • застосовуємо високотехнологічні методи різання металу, що забезпечують точність розкрою та якість різу;
 • маємо необхідне обладнання;
 • виконуємо будь-які обсяги робіт у чітко обумовлені терміни;
 • виїжджаємо в будь-який район Києва;
 • ціни на наші послуги досить демократичні.

Якщо вам необхідно швидко та якісно виконати облицювання колон з нержавіючої сталі, облицьовувати ліфтові портали, звертайтеся!

  Залишились питання?

  Залишіть заявку і ми з вами зв'яжемося найближчим часом