Що таке пандус

Пандус – це похила площина між двома різнорівневими майданчиками, призначена для руху колісного транспорту. У багаторівневих гаражах вони використовуються автомобілістами для переміщення між поверхами, а в громадських місцях, на прибудинкових територіях і всередині житлових будинків облаштовуються пандуси для колясок, дитячих та інвалідних.

Замовити пандуси для інвалідів ви можете за ☎️ (098) 104 79 93

Різновиди пандусів для інвалідів

Пандуси поділяються на:

 • стаціонарні, зазвичай це бетонні конструкції, які можуть доповнюватись металевими поручнями з поручнями з металу або дерева. Існують стаціонарні пандуси для колясок, повністю виготовлені з нержавіючої сталі;
 • відкидні (інвентарні), кріпляться до поручнів або стіни та притискаються до них, а при необхідності використання відкидаються і розташовуються поверх сходів, зазвичай виконані у формі рейок;
 • мобільні (знімні), серед них виділяються підгрупи – розсувні, бордюрні та пандус-роли.

Можливо виготовлення пандусів у формі двох паралельних рейок або суцільної платформи, рейки найчастіше виготовляються з металу (нержавійки, алюмінію), для пандусів-платформ іноді використовується дерево.

Замовити пандуси ви можете за ☎️ (098) 104 79 93

Розсувні, або телескопічні пандуси відносяться до пандус-рейок, вони бувають дво-, трисекційними. Секції всуваються одна в іншу, за рахунок цього у складеному стані конструкція відрізняється компактними розмірами. Бордюрні пандуси або рампи мають форму клина або плоского похилого майданчика на опорах, призначені для подолання невисоких перешкод типу порогів, у разі потреби доставляють до них. Найбільш високотехнологічний різновид мобільних пандусів – роллопандус. Це платформа з великої кількості поперечних решітчастих металевих секцій, яку можна згорнути в рулон. Секції надійно з’єднуються між собою, довжину та кут нахилу такого пандуса можна регулювати, при легкій вазі він витримує навантаження до 450 кг.

Пандус для інвалідів вимоги

Сучасні норми вимагають створювати пандуси для дитячих колясок у житлових будинках. Також обов’язкове оснащення медичних, освітніх, адміністративних установ та інших громадських місць пандусами для інвалідів-візочників. Якщо будівля стара і не має стаціонарного пандуса, адміністрації необхідно купити пандус для інвалідних візків, причому він повинен бути комфортним і безпечним:

ширина не менше 0,9 м для одностороннього, 1,8 м – для двостороннього руху;

 • якщо довжина перевищує 9 м, необхідно робити проміжні майданчики між прольотами;
 • кут ухилу не повинен перевищувати 5,7°, для невеликих перепадів висот кут ще менший;
 • необхідне протиковзне покриття проміжних майданчиків;
 • обов’язково наявність бортиків і поручнів з поручнями з боків;
 • кращий матеріал – нержавіюча сталь, вона витримує значні навантаження та стійка до корозії.

Якщо замовити виготовлення пандусів в ТОВ «Моркун», вони повністю відповідатимуть нормативним вимогам.

Купити пандус для інвалідів ви можете за ☎️ (098) 104 79 93

  Залишились питання?

  Залишіть заявку і ми з вами зв'яжемося найближчим часом