ручки для вхідних дверей

Дверні ручки – найважливіший елемент дверної фурнітури, що можуть виготовлятися з деревини твердих порід, скла, пластику, натурального каменю. Але найбільш поширені дверні ручки з нержавіючої сталі. Вони підходять для вхідних та міжкімнатних дверей, житлових приміщень та громадських об’єктів.

Різновиди дверних ручок

Виділяють безліч різновидів ручок для дверей, вони відрізняються формою, функціоналом. Дверні ручки з нержавіючої сталі можна розділити на 2 великі групи: стаціонарні та рухомі. Стаціонарні, або ручки-скоби, не мають рухомих елементів та є накладними, тобто кріпляться поверх дверного полотна. Найкраще підходять такі ручки для вхідних дверей на об’єктах з великою прохідністю, в громадських місцях. Ручки з рухомими елементами (фалеві) поєднані із клямкою або замком, які врізаються всередину дверного полотна. Вони поділяються на:

 • натискні, Г-подібна ручка відіграє роль важеля, при її русі вниз клямка утоплюється всередині полотна, двері відчиняються.
 • поворотні (ноби, кноби), виконані у формі кулі, круглого набалдашника, клямка наводиться в рух при повороті ручки. Найчастіше їх використовують для міжкімнатних дверей;
 • ручки-купе для розсувних конструкцій, з’єднані із засувкою, замком або фіксатором, самі ручки не виходять за межі дверного полотна.

Виділяють фальові ручки на планці та на розетці. Перші, як правило, натискні, можуть використовуватися як ручки для вхідних дверей, якщо доповнюються замком, а в поєднанні з засувкою використовуються для міжкімнатних. Розетки бувають круглими та квадратними, а ручки на них – натискними та поворотними.

Переваги дверних ручок з нержавіючої сталі

Для виготовлення дверних ручок використовуються різні метали та сплави:

 • нержавіюча сталь – залізо з легуючими добавками, покрите оксидом хрому. Ручки для дверей з нержавіючої сталі максимально міцні та надійні, витримують значні навантаження, довговічні, не бояться високої вологості та контакту з агресивними речовинами , невибагливі до догляду, виглядають стильно та сучасно.
 • силумін, сплав алюмінію з кремнієм, легкий, міцний, зносостійкий, стійкий до корозії за рахунок утворення на поверхні оксидної плівки та доступний за ціною;
 • латунь – сплав на основі міді з добавками цинку, іноді – олова та інших металів, відрізняється досить високою механічною міцністю та стійкістю до корозії, привабливо виглядає, має жовтий або червоний відтінок. Латунна фурнітура підходить для дверей та інтер’єрів у традиційних стилях;
 • ZAMAK (ЦАМ) – сучасний сплав на основі цинку, що містить алюміній і мідь, по міцності не поступається маловуглецевої сталі, за стійкістю до корозії перевершує латунь. Використовується переважно для лиття, підходить для виготовлення ручок дверей складної форми.

Компанія «Моркун» пропонує ручки для дверей з нержавіючої сталі та інших металів, стаціонарні та фальові, різноманітного дизайну. У нас можна купити ручки для міжкімнатних та вхідних дверей, у тому числі броньованих.

  Залишились питання?

  Залишіть заявку і ми з вами зв'яжемося найближчим часом