Устаткування в санвузлах для інвалідів

На жаль, при зведенні будинків підрядники особливо не замислюються про те, що для людей з обмеженою рухливістю облаштування життєвого простору має бути зручним. Хоча згідно з європейськими стандартами житло має бути обладнане для таких людей спеціальними пристроями, завдяки яким людина змогла б обійтися без додаткової допомоги.

Для інвалідів місця громадського користування мають бути обладнані спеціальними опорними пристроями. І це не лише пандуси та сходи. У санвузлах необхідно розміщувати поручні, які забезпечують зручність для людей, чия рухливість обмежена з різноманітних причин.

Такі спеціальні пристрої для опори допомагають людям не тільки переміщатися, але й справляти свої природні потреби, не вдаючись до чиєїсь допомоги. Їх бажано встановлювати скрізь, де людині може знадобитися опора. Важливо поручні ставити так, щоб людина могла їх знайти навіть у тому випадку, якщо вимкнене світло.

Вимоги до пристроїв:

 • довговічність;
 •  стійкість до корозії;
 •  міцність;
 •  надійне кріплення;
 • стійкість до різних механічних впливів та агресивних середовищ.

Для виготовлення поручнів найчастіше застосовують нержавіючу або забарвлену сталь, так як цей матеріал найкраще відповідає таким важливим вимогам. Встановлюють їх, як правило, на висоті приблизно сто сантиметрів. Інвалідні поручні кріплять додатковими кронштейнами та стоками, завдяки чому ці пристрої надійні та міцні.

У продажу найчастіше знаходяться комплекти, в яких міститься поручень і необхідні кріплення. Однак бувають ситуації, за яких під час монтажних робіт необхідно набувати додаткових елементів кріплення, завдяки яким міцність усієї споруди збільшується.

Стандартні комплекти містять:
кронштейни, які бувають різними: універсальними, бічними, у формі чаші або кулі;

 • шарнірні конструкції;
 •  стійки з кріпленнями та тримачами;
 • заглушки;
 • різні кріплення;
 • додаткові кріплення.

У продажу можна знайти поручні з повним комплектом необхідного кріплення. Вони мають незаперечну перевагу — різноманітність варіантів кріплень, внаслідок чого пристрій можна встановити там, де це необхідно. Такі кріплення підійдуть до стін різних матеріалів.

Також можна придбати поручні без кріплення, яке необхідно буде підбирати та шукати самостійно. У цьому випадку є також перевага — нижча вартість.

Види поручнів для інвалідів

Їх можна розділити на три категорії:

 •  Стаціонарні. Підходять для приміщень розмір яких великий. Для таких кімнат знадобиться в середньому три-чотири пристрої.
 •  Відкидні. Найчастіше встановлюють у стаціонарних санвузлах звичайної площі в панельних будинках, де вільна територія не надто велика.
 •  Розсувні. Такими спеціальними пристроями найчастіше обладнають ванні кімнати, душові кабіни, встановлюють їх біля раковини та туалету.

У санвузлі повинні бути такі пристрої:

 •  Поруч із ванною на стіні для зручності встановлюється поручень кутової форми, який кріпиться на стіну.
 •  Біля раковини ставлять поручень, у якого стійки мають радіусну або прямокутну форму. Кути в нього мають бути закруглені, виходячи з форми раковини.
 •  Відкидний поручень формою нагадує турнікет, у якого частини відкидаються. На нього йде опора рук.
 • Для того щоб інваліду було зручно переміщатися санвузлом на стіни кріплять стаціонарні поручні.

Багато уваги необхідно приділити тому, щоб поручні були правильно встановлені та безпечні під час експлуатації. Бажано звертатися за допомогою до фахівців, оскільки саме вони здатні більш точно вибрати необхідну модель та встановити її за всіма правилами. Вибираючи пристрій, необхідно враховувати індивідуальні особливості користувача, розміри приміщення.

Потрібно сказати, що поручнями можуть користуватися не тільки люди з обмеженою рухливістю, а й ті, хто перебуває в похилому віці, адже вони також можуть відчувати труднощі при присіданні або вставанні.

Облаштувавши санвузол для інвалідів, можна зберегти затишок та комфорт приміщення. При цьому загальний стиль інтер’єру буде гармонійним. Поручні для інвалідів мають невеликі розміри, які дозволяють створити необхідну конфігурацію, а величезний вибір дозволить підібрати пристосування, придатні для будь-якого інтер’єру. Головне значення має та зручність і свобода, яку вони нададуть людині. Адже інвалідам зовсім не хочеться бути тягарем для близьких людей.