Мало яке підприємство, що займається машинобудуванням, металопрокатом зможе обійтися без сучасних верстатів, здатних нарізати метал. Причому не завжди виходить розрізати листовий метал звичайним обладнанням, наприклад, плазмовим, гільйотиною. Якщо необхідне чітке обрізання, то на допомогу буде гідроабразивна різка. Наша компанія одна з небагатьох, хто здатний провести її на найвищому рівні. До речі, у місті Київ є лише кілька верстатів, здатних проводити таку точну обробку.

Метал навчилися різати водою в минулому столітті. Першопрохідцем вважається американська компанія, яка будує літаки. Саме вони, провівши багато випробувань, заявили про те, що цей спосіб є найбільш оптимальним для нарізки міцних матеріалів, включаючи метали. З того часу гідроабразивна обробка почала використовуватися широко. Вона має одну вагому перевагу – при різанні на метал, що обробляється, не виявляється негативний вплив, відсутня тертя, не нагріваються інструменти. Це дозволяє розширити сферу використання.

Гідроабразивна різка металу водою в Києві

Гідроабразивна обробка може застосовуватися при різанні:

 • Мінералів, наприклад, мармуру, каменю, граніту
 • Кераміки, стекла
 • Різних металів, включаючи сталь
 • Залізобетону
 • Текстолітових, паронітових, ебонітових, пластикових матеріалів.
 • Гуми

Словом, даний спосіб обробки водою підходить практично під всі високоміцні матеріали, оскільки дозволяє досягти максимальної економії, знизивши витрату будматеріалів. Для підприємств із високою вибухонебезпечністю, пожежонебезпечністю даний спосіб обробки єдиний вихід, оскільки він відповідає правилам ТБ.

Технологія гідроабразивної різки

Для м’яких матеріалів може застосовуватися технологія гідрорізання – вода не містить жодних домішок, а ріжучий ефект створюється за рахунок того, що струмінь подається під високим тиском і з великою швидкістю пропускається через вузьке сопло.

Гідроабразивна різка (ГАР) – це різання металу водою з додаванням твердих абразивних частинок, які мають на оброблювані матеріали ерозійну дію. В результаті під впливом води та абразиву від поверхні оброблюваного металу відриваються частинки, і потік води забирає їх з порожнини різу. Для гідроабразивного різання в Києві застосовуються спеціальні верстати, до складу яких входять:

 • насос високого тиску для стиснення води;
 • змішувальна камера, де до неї додається абразив;
 • два сопла, більшого діаметра на вході в камеру, меншого – на виході з неї.

Переваги різання металу водою

Гідроабразивна різка металів та інших твердих матеріалів має ряд переваг. Насамперед, температура у зоні різу становить 60-90°. А це означає, що оброблюваний матеріал не піддається високотемпературному впливу, який може призвести до деформації, зміни характеристик. Зокрема, у легованих сплавах при термічному впливі вигоряють легуючі добавки, при ГАР не відбувається. Також відсутність оплавлення та пригорання кромок та прилеглих до лінії різання ділянок. Інші переваги технології:

 • втрати матеріалу у вигляді пилу, стружки, тирси зведені до мінімуму;
 • незначна шорсткість кромки, чистий рівний різ;
 • висока точність розкрою, така ж, як при лазерному різанні;
 • відсутня небезпека спалаху, вибуху;
 • технологія екологічна, процес різання не супроводжується утворенням токсичних речовин.

Технологія різання водою підходить для широкого спектру матеріалів, у тому числі високоміцних та в’язких, тугоплавких металів. Вона дозволяє обробляти листи, плити різної товщини до 300 мм, а в ряді випадків і більше. Гідроабразивна різка найбільш ефективне при роботі з листовими матеріалами, товщиною понад 8 мм, але можна також обробляти тонколистові метали, формуючи з них багатошарові пакети.

Гідроабразивна різка від ТОВ «Моркун»

Ми займаємося металообробкою та виробництвом металоконструкцій з 2014 року, в числі послуг, що надаються нами, гідроабразивна різка. Для гідрорізання в Києві ми використовуємо високотехнологічне обладнання, верстати із сучасним опціями. Зокрема, вони оснащені:

 • водопідготовчою системою, де здійснюється очищення води від небажаних домішок;
 • регулятором потужності, складу водно-абразивної суміші, швидкості та тиску подачі, що уможливлює обробку різноманітних матеріалів;
 • автоматичним блоком для визначення комплексу характеристик оброблюваного матеріалу та регулювання налаштувань обладнання.

Можливості верстатів доповнюються досвідом та високою кваліфікацією персоналу. Ми приймаємо замовлення на гідроабразивну різку в Києві різних металів та інших матеріалів, здійснюємо як різ по прямий, так і фігурний, обробляємо заготовки розмірами до 1500х2500 мм.

  Залишились питання?

  Залишіть заявку і ми з вами зв'яжемося найближчим часом